Informace

Vytisknout článek

Martin Raška získal certifikaci Check Point Security Master


Martin pracuje v Arrow jako bezpečnostní specialista a certifikovaný instruktor pro řešení Check Point. Jelikož v srpnu získal významnou certifikaci Check Pointu, položili jsme mu u této příležitosti několik otázek.

Můžeš čtenářům přiblížit, o jakou certifikaci se jedná, jak je významná?

Jedná se o nejvyšší certifikaci, na kterou může inženýr dosáhnout, a to Security Master. Pro nás je velmi významná, protože jako certifikovaný lektor mohu toto školení vyučovat v rámci našich certifikovaných školení v prostorách Arrow.

Jak náročná byla pro tebe příprava na tuto certifikaci?

Věděl jsem, že jednou se vydám touto cestou, i když jsem to nijak zvlášť neplánoval, spíše jsem se snažil neustále rozšiřovat své znalosti v této oblasti. Na začátku mé kariéry mi určitě pomohly Check Point kurzy v Arrow – Administrátor, Expert i Security Master. V té době jsem ještě v Arrow nepracoval.

Máš představu, kolik IT specialistů v České republice má tuto certifikaci?

Nechci hádat, ale předpokládám, že mnoho ne. Budou to řádově jednotky lidí.

Jak mohou z tvé certifikace profitovat zákazníci?

Naši obchodní partneři i jejich zákazníci mohou čerpat z mých znalostí a zkušeností týkajících se řešení Check Point a jejich uplatnění v zákaznických prostředích. Mohu jim pomoci s designem řešení, využitím synergií s dalšími produkty, s implementacemi. Dalšími specifickou výhodou je například to, že při založení servisního tiketu pro zákazníka se zařadí můj tiket automaticky do fronty zkušenějším inženýrům, kteří jsou schopni celý problém vyřešit rychleji.

Díky za rozhovor.Jiří Bednář, 15. listopadu 2018